BEDŘICHOV A OKOLÍ

Krásné prostředí Jizerských hor, Bedřichov leží v jejich centrální části jako ideální východisko pro výlety.

Podle názvu určitě uhodnete, že Apartmány Bedřichov se nacházejí ve stejnojmenné obci, v okrese Jablonec nad Nisou, v Libereckém kraji. Bedřichov je známý svým lyžařským střediskem a je obklopen přírodou Jizerských hor.

Středisko Bedřichov je místem nástupu na 80 km upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály. Jedná se o středisko s vysokou přepravní kapacitou a širokými pláněmi ke sjezdovému lyžování. Je vybaveno systémem technického zasněžování a nabízí denně večerní lyžování pod umělým osvětlením.

OKOLÍ

Okolí nabízí možnosti volnočasového vyžití na tenisových kurtech, bobové dráze, v lanovém parku, při hraní bowlingu nebo na diskotéce, oblíbenou možností je také procházka na koni nebo jízda v kočáře. Jako cíl výletu si můžete určit některou z blízkých rozhleden (Královka, Slovanka, Lidové sady).

Pokud zajedete do Liberce, čeká na Vás zoologická zahrada a také botanická zahrada, centrum iQLANDIA nebo největší aquapark v ČR. Milovníkům historie doporučujeme návštěvu zámků Hrubý Rohozec, Sychrov nebo Svijany.

Zimní sezóna přeje všem nadšencům zimních sportů, běžkaři zde naleznou kolem 80 km upravovaných stop, včetně Jizerské magistrály, na které nastoupíte jen 100 metrů od apartmánů. Přímo v Bedřichově se nachází lyžařské středisko, a v okolí do 10 km naleznete také ski areály Severák nebo Tanvaldský Špičák.

V místě Bedřichova

V místě jsou obchody s potravinami, restaurace, tenisové kurty, bobová dráha, lanový park, bowlingové dráhy, lyžařské vleky, půjčovny a servis lyží i kol, lyžařské školy.

Výlety na kole

Jizerskou magistrálu, kde v zimě řádí běžkaři, v letní sezoně naplno využijí cyklisté. Některé z cyklookruhů startují v Bedřichově.

Výlety po okolí

Možnost pěkných výletů, bývalé sklářské hutě, rozhledny, projížďky na koni, v kočáře, přehrada Černá Nisa, Jablonecká přehrada. Výborné podmínky pro cykloturistiku.

Liberec

V Liberci, 7 km od nás, se nachází velký krytý aquapark se zábavním centrem, dále zoologická a botanická zahrada atd..  Autobusové spojení. V okolí hrady a zámky, bývalé sklářské hutě, rozhledny.

Ještěd

Doporučujeme navštívit také hvězdu Jizerských hor Ještěd. Na vrchol se nechte vyvézt lanovkou nebo vyšlápněte po svých po některé z turistických tras. Za odměnu se pak můžete pokochat krajinou z okna restaurace v budově vysílače Ještěd. V zimě si ve zdejším ski areálu užijete lyžování s krásnými výhledy. K dispozici je několik lanovek a vleků i dětské lyžařské hřiště.

Josefův Důl

Kromě muzea místní historie láká turisty i zdejší přehrada, největší v Jizerských horách. V jejím okolí vedou turistické a cyklistické trasy, na hrázích mají ideální podmínky také in-line bruslaři. O kousek dál v Jiřetíně pod Bukovou sídlí muzeum výroby hraček, kde si v kreativních dílnách mohou děti vyrobit vlastní hračky.

Jablonec nad Nisou

Vyrazit můžete také do nedalekého Jablonce. Sportovní vyžití nabízí zimní stadion a městský plavecký bazén s atrakcemi. Za prohlídku stojí Česká mincovna v centru města a vyhlášené Muzeum skla a bižuterie. „Jablonecké moře“ se říká rozsáhlé přehradní nádrži Mšeno, kde si v létě užijete koupání na travnatých i písečných plážích, sportovní a dětská hřiště nebo in-line trasu, v zimě zase lední bruslení.