BEDRICHOV UND UMGEBUNG

Krásné prostředí Jizerských hor, Bedřichov leží v jejich centrální části jako ideální východisko pro výlety.

Podle názvu určitě uhodnete, že Apartmány Bedřichov se nacházejí ve stejnojmenné obci, v okrese Jablonec nad Nisou, v Libereckém kraji. Bedřichov je známý svým lyžařským střediskem a je obklopen přírodou Jizerských hor.

Středisko Bedřichov je místem nástupu na 80 km upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály. Jedná se o středisko s vysokou přepravní kapacitou a širokými pláněmi ke sjezdovému lyžování. Je vybaveno systémem technického zasněžování a nabízí denně večerní lyžování pod umělým osvětlením.

UMGEBUNG

Die Umgebung bietet verschiedenste Freizeitmöglichkeiten an, auf den Tennisplätzen, auf der Roddelbahn, im Seilpark, beim Bowlingspielen oder in der Diskothek, beliebt ist auch Spaziergang auf dem Pferd, Pferdereiten oder Kutschenfahrt. Als ein Ausflugsziel können Sie sich eine von den nahen Aussichtstürme (Kralovka, Slovanka, Lidove sady) bestimmen. Wenn Sie nach Liberec fahre würden, dort erwartet Sie ein zoologischer Garten und auch botanischer Garten, das Kenntniszentrum iQLANDIA oder der größte bedachte Aquapark in Tschechien. Für Geschichteliebhaber empfehlen wir den Besuch der Schlößer Hruby Rohozec, Sychrov oder Svijany.

Die Wintersaison gönnt allen Wintersportfreaks, Langlaufläufer finden hier 80 km gepflegten Langlaufloipen, einschließlich der Isermagistrale, zu der tretten Sie nur 100 Meter von unseren Ferienwohnungen ein. Direkt in Bedrichov befindet sich das Skizentrum, und in der nahen Umgebung bis 10 km finden Sie auch Skiarealen Severak oder Tanvaldsky Spicak.

IM ORT BEDRICHOV

Im Ort gibt es Lebensmittelgeschäfte, Restaurants, Geschäfte,Tennisplätze. Roddelbahn. Seilpark. Fahrradverleih und Service. Badeplatz 400 Meter, Stauseen.

Mehrere Skiverleih- und Skiservicestellen, Skischulen.

FAHRRADAUSFLÜGE

Jizerskou magistrálu, kde v zimě řádí běžkaři, v letní sezoně naplno využijí cyklisté. Některé z cyklookruhů startují v Bedřichově.

AUSFLÜGE IN DIE UMGEBUNG

Možnost pěkných výletů, bývalé sklářské hutě, rozhledny, projížďky na koni, v kočáře, přehrada Černá Nisa, Jablonecká přehrada. Výborné podmínky pro cykloturistiku.

Liberec

V Liberci, 7 km od nás, se nachází velký krytý aquapark se zábavním centrem, dále zoologická a botanická zahrada atd.. Autobusové spojení. V okolí hrady a zámky, bývalé sklářské hutě, rozhledny.

Ještěd

Doporučujeme navštívit také hvězdu Jizerských hor Ještěd. Na vrchol se nechte vyvézt lanovkou nebo vyšlápněte po svých po některé z turistických tras. Za odměnu se pak můžete pokochat krajinou z okna restaurace v budově vysílače Ještěd. V zimě si ve zdejším ski areálu užijete lyžování s krásnými výhledy. K dispozici je několik lanovek a vleků i dětské lyžařské hřiště.

Josefův Důl

Kromě muzea místní historie láká turisty i zdejší přehrada, největší v Jizerských horách. V jejím okolí vedou turistické a cyklistické trasy, na hrázích mají ideální podmínky také in-line bruslaři. O kousek dál v Jiřetíně pod Bukovou sídlí muzeum výroby hraček, kde si v kreativních dílnách mohou děti vyrobit vlastní hračky.

Jablonec nad Nisou

Vyrazit můžete také do nedalekého Jablonce. Sportovní vyžití nabízí zimní stadion a městský plavecký bazén s atrakcemi. Za prohlídku stojí Česká mincovna v centru města a vyhlášené Muzeum skla a bižuterie. „Jablonecké moře“ se říká rozsáhlé přehradní nádrži Mšeno, kde si v létě užijete koupání na travnatých i písečných plážích, sportovní a dětská hřiště nebo in-line trasu, v zimě zase lední bruslení.